Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Lipníku nad Bečvou

15.04.2023 | Zápasy
V sobotu 15.4.2023 jsme odehráli dvě dohrávky s Lipníkem n. Bečvou. Oba zápasy vyzněly ve prospěch našeho družstva a to - 107 x 36 a 92 x 40. Takový výsledek v krajské soutěži nedosáhl nikdo za posledních dvacet let v rámci jesenického basketbalu.

První pětka šla do zápasu úplně v jiném složení než je obvyklé. Vyrazili jsme do boje jen v dívčí sestavě a i soupeř první pětku pojal stejně, nicméně dominance na naší straně po krátkém rozjezdu byla jasná a skončila v náš prospěch 35:6, ve druhé pětce jsme poměrně více střídali, ale i tak skončila tato čtvrtina v náš prospěch 20:17. V poločase jsme měli daných víc košů než jindy v celém zápase. Naše dominance gradovala i v dalších dvou čtvrtinách(30:11 a 22:2) což přineslo naprosto skvělý až neuvěřitelný výsledek  107:36. Hráč který v týmu dává stobodovou hranici je v týmu oblíbený jelikož se taková záležitost neděje často a kolektiv bývá tímto hráčem obdarovaný třeba sklenicí limonády. Sranda je, že Matěj Petřkovský, který se stal tímto stobodovým hráčem dal v zápase jen tento jediný nádherný koš.

Bohužel tak jak to bývá všichni jsme se trošku namlsali a do druhého zápasu jsme šli s trošku pozměněnou hrou. Bylo cítit na všech, že by si rádi uloupli kousek z této perníkové chaloupky a hra hlavně v zakončovací fázi začala chvílema váznout. Bohužel jsme se již nevraceli do obrany tak jak by bylo potřeba, dost často jsme přidržovali míč nad požadovanou míru, zakončování bylo někdy chaotické a soupeře jsme tím pouštěli víc do hry. A až na třetí čtvrtinu, která skončila jasným rozdílem 30:1 byly ostatní více herně vyrovnanější s remízou v poslední části hry 16:16.

Jak jsem již psal v předešlém emailu, jsem na děti pyšný a konečně jsme ukázali skvělý minižákovský basketbal. Naše hra je stále ještě hlavně zaměřená na individuální činnosti jednotlivce, proto někteří skvělý hráči zůstávají ve stínu jiných. Bohužel proces basketbalisty od začátečníka k hráči, který ovládá činnosti práce s míčem a ostatní dovednosti se nedá naučit za jeden rok, ale i tak již máme za tuto sezonu neskutečné výsledky.

Když bych se odvážil a popsal bych jednotlivé hráče, nebo alespoň vypíchl vrchol pyramidy. Momentálně si vysokou herní úroveň drží Tina Kačor v zápasech 43 bodů , stejně jako Terezka Paluchová 34 bodů, trošku v jejich stínu skvělá Jana Sikorová 12 bodů.

U kluků je na tom skvěle Honza Žilinčár  26 bodů, veliký pokrok udělal Matyáš Hapal 20 bodů, Kryštof Mandát si stále drží hlavně pozici opěrného hráče, který těží ze zkušeností a přehledu na hřišti s 20 body, Lukáš Nazarej se konečně dostává  do pozice hráče který má slušnou techniku s úžasnou rukou, ale musí překonat určité pochyby o sobě samotném v zápasech dal krásných 18 bodů. Ostatní hráči již bohužel nedosáhli na tak bohaté bodové zisky, ale jejich herní projev byl také moc dobrý. 6 bodů dala Nela Komůrková, Pepa Sikora a Kuba Kubánek, 2 body Ellie Zákrzecká sváděla s Verčou Vašíčkovou velké souboje na doskoku, Matěj Petřkovský a Nikolas Joanidis. Bez bodu, i když s obrovskou šancí zůstala Terezka Vašíčková, která je trénink od tréninku lepší a lepší.