Turnaj v Borotíně

Turnaj v Borotíně

22.05.2023 | Ostatní
Naše družstvo využilo pozvání na třídenní turnaj této kategorie v Borotíně kousek od Tábora. Turnaj začínal v pátek a ač jsme byli ti nejvzdálenější, tak jsme celý turnaj otevírali. Naším prvním soupeřem byli kluci z Borotína.

Popravdě, ani jsme se nerozkoukali a už jsme prohrávali , dá se říct od začátku až do konce. Na dětech byla znát dlouhá cesta a samozřejmě i brzké vstávání a připravený soupeř nám nedal šanci. Stejně jako v naší soutěži vždy trenéra ničí, když prohrajete se soupeřem, který Vás nepřevyšuje basketbalově, ale hlavně hraje s daleko větším zápalem, je u všeho , všude a nejmíň o dva kroky před. Smůla pro tým byla , že díky této porážce jsme již nemohli hrát o nejcennější medaile. nakonec zápas skončil 52 x 24 pro domácí.

Druhý zápas pátečního dne jsme se již připraveni postavili proti BK Znojmo. V tomto zápase jsme již ukázali vše co umíme , ve hře se protočili všichni hráči z lavičky (v družstvu byli i dva nový hráči r.n. 2013) a konečný výsledek ukazoval skore 55 x 32 v náš prospěch. Díky tomu jsme skončili v této skupině druzí a v sobotu jsme měli bojovat o možnost hrát nakonec o třetí místo. Bohužel první zápasy dne nám nebyly souzeny. Družstvo BK Babice šlo za možností boje o medaili daleko dravěji než naši a ač jsme se během hry zlepšovali nakonec jsme stejně podlehli 49 x 30. Do našeho druhého sobotního zápasu jsme nastoupili daleko koncentrovaněji a družstvo BK Jihlava jsme po skvělém výkonu jasně porazili 43 x 20. V tomto zápase již chyběla nemocná Tinka.  V sobotním odpoledni čekala na naše hráče ještě možnost si zasoutěžit  v hodu z místa na čas, v hodu trestných hodů a ve slalomu na rychlost. V těchto soutěžích jsme celkově měli 11 hráčů našeho BK Jeseník a 10 z nich postoupilo do finále , které mělo probíhat v neděli. Smůlu měla Janička Sikorová, která ač také vedla v rychlostním slalomu nad druhým soupeřem, nakonec u posledního přehozu zakopla a bohužel upadla před cílovou čarou a její soupeř ji v tu chvíli překonal. Určitě i díky těmto výsledkům jsme do našeho posledního sobotního zápasu nastoupili daleko koncentrovaněji a družstvo BK Lovosice se stalo dalším poraženým soupeřem našich hráčů. V neděli jsme bohužel šli bojovat již jen o páté až sedmé místo. Oba naši soupeři , opět BK Lovosice a BK Jihlava si s naší hrou neporadili a díky tomu naše konečné umístění je páté místo z devíti týmů , které hráli na tomto pěkném turnaji. Co říct závěrem , veliká škoda byla obou proher , soupeři nás nepřevyšovali basketbalově, ale byli dravější, zarputilejší, bohužel i efektivnější v zakončování. Ale na to , že hrajeme první soutěžní sezonu jsme se ve srovnání s celorepublikovou konkurencí neztratili. Ze šesti odehraných zápasů jsme čtyři vyhráli a jen ve dvou ne.  Skvěle se ukázali nový  hráči r.n. 2013,  děcka se musela popasovat s odstupovanou obranou, která byla na turnaji povolená, ale proti které jsme hráli poprvé. Skvěle se rozehrál Lukáš Nazarej, Oliver Vítek měl nejvíce doskoků v sezoně, Kryštof Mandát zahrál své nejlepší zápasy, ale i Terezka Paluchová, Nela Komůrková, Jana Sikorová a Honza Žilinčár odehráli top zápasy. Velikým přínosem byla hra Matyáše Hapala a co zápas  od zápasu se lepšil Matěj Petřkovský. Bohužel od soboty nám díky nemoci už nemohla pomoci Tina Kačor o jejíž výkony se naše družstvo hodně opírá. A určitě veliké poděkování všem rodičům a rodinným příslušníkům, kteří fandili během celého turnaje.

Moc děkujeme za podporu.

Naši partneři