Turnaj v Mohelnici 2023

28.05.2023 | Úspěchy
Turnaje se účastnila družstva BK Šumperk (ještě jsme nikdy nehráli) BK Ústí n. Orlicí (také jsme ještě nehráli) a domácí tým BK Mohelnice( v letošním roce jedna porážka a tři vítezství). Na turnaj jsme odjížděli s poněkud zvláštní sestavou a to bez zraněného Olivera Vítka, bez nemocné Tiny Kačor,bez nemocných sester Terezky a Veroniky Vašíčkové. V pátek netrénovala Nela Komůrková (poraněné koleno) a na tréninku se zranil Lukáš Nazarej...nakonec jak Lukáš tak Nela na turnaj jeli. V sobotu se omluvil Matěj Petřkovský (školní povinnosti). Dlouhodobě před turnajem netrénovali  Ellie Zákrzecká (nemoc), František Švenda (sportovní povinnosti), Honza Žilinčár (pohmožděný sval nohy z turnaje v Borotíně).

Nakonec jsme do turnaje nastoupili s T. Paluchová, K.Mandát, J.Sikora, J.Sikorová, N.Joanidis, N.Komůrková, M.Hapal, E.Zákrzecká, J.Kubánek, L.Nazarej a s hráči ročníku 2013 F.Švendou, M.Mertlem a L.Zákrzeckou ( a Jirkou Komůrkem po zranění sestry)

První zápas byl s nepoznaným Šumperkem. Tento tým byl fyzicky skvěle obsazen a v rámci dvou hráčů, kteří výškově překonávali všechny ostatní hráče mužstev bylo zřejmé , že sehrát s ním vyrovnané utkání bude obtížné. Bohužel nás jako vždy v prvním zápase ovlivňovala nervozita, které ještě gradovala s připraveným šumperským blokařem v šestce. Bohužel hned po první čtvrtině Nela Komůrková po pádu na zem již s obnovenou bolavou nohou nedokázala v zápase pokračovat a náš tým se zmenšil o dalšího hráče. Nakonec utkání po našem zlepšeném výkonu doběhlo do závěrečných sekund, kdy jsme dvacetčtyři vteřin před koncem vedli o bod a měli v držení míč. Bohužel nám technický přestupek zkazil radost z vítězství, soupeř srovnal a šlo se do prodloužení. V tom již soupeř využil oba podkošové hráče, kteří ze šestky již nevylezli a nám se bohužel tuto hradbu nepodařilo překonat. Proto skončil zápas v prodloužení 21 x 23 pro BK Šumperk.

Po tomto utkání bohužel naše řady opustil i klíčový hráč Honza Žilinčár pro velké bolesti hlavy. V dalším utkání jsme narazili na velice sympatické družstvo BK Ústí n. Orlicí. Soupeř byl celkově mladší a menší než naši hráči, hrál se pěkný minižákovský basketbal na jehož konci jsme byli o něco lepší a zvítězili jsme 47 x 30. Bohužel po zápase se udělalo celkově špatně Lukášovi Nazarejovi a tím jsme přišli o dalšího hráče z kádru týmu. Na bolest v koleni si stěžovala i Ellie Zákrzecká, která nakonec ale utkání odehrála. V posledním utkání jsme hráli proti Mohelnici, naše pětky byly již tak oslabené, že v základu jsme měli i dva hráče ročníku 2013, ale jak Terezka tak Kryštof Mandát bojovali a udržovali po poločase náš slibný náskok, bohužel ve třetí čtvrtině při kontaktu s protihráčem se zranil i Kryštof, musel být ošetřován a po necelé čtyři minuty naše pětka hrála ve složení Terezka Paluchová (do té doby odehrála ve všech zápasech plné minuty), Pepa Sikora a tři 2013, Jirka Komůrka(toho jsme ukradli z hlediště a oblékli do dresu nehrající sestry) Maty Mertl a Linda Zákrzecká. I když soupeř zavětřil šanci a začal se bodově přibližovat, tak jsme šli do poslední čtvrtiny s 18 bodovým náskokem. Poslední pětka zápas dohrála na 1 a hlavně Jana Sikorová a Matyáš Hapal excelovali.

Nakonec jsme dosáhli přesvědčivého vítězství 44 x 85 a umístili  jsme se na krásném druhém místě. Do nejlepší pětky turnaje ještě byla vybraná i Jana Sikorová.

Pro mě závěrem, hra týmu ukázala několik věcí. Prvně začali se skvěle prosazovat hráči o kterých víme , že na to mají, ale pořád zůstávají ve stínu jiných, konečně skvěle zahráli Jana Sikorová a Matyáš Hapal. Skvělou vzrůstající formu má Kryštof Mandát, škoda, že končí sezona, Kryštof hraje opravdu skvěle, vlastně tak jaká je naše představa od začátku roku. Stále líp a líp hraje Lukáš Nazarej , bohužel jeho fyzická konstituce nedokáže pobrat tolik zápasů, ale na turnaji byl velikou postavou. Terezka Paluchová je stálicí týmu po celou sezonu, hluboce se klaním její výdrži a bojovému i bodovému zápalu, byla skvělá. Na Ellie Zákrzecké byl vidět výpadek několika týdnů, díky delší nemoci, ale i přes bolesti v koleni držela tým skvěle ve hře na doskoku. Nikolas Joanidis odehrál svá nejlepší utkání v sezoně a jeho hra se nám moc líbila, bohužel je vidět tréninkové manko , které má, hlavně v kombinační hře týmu. Pepa Sikora odehrál spousty minut, trošku haproval v obranné hře, ale snažil se co mohl. Kuba Kubánek měl horší rozjezd ale s časem se víc a víc zlepšoval. Bohužel příliš brzo skončili Nela Komůrková a Honza Žilinčár, na něm bylo vidět , že není ve své kůži.

Skvělá hra byla od benjamínků, v této skupině vládl Fanda Švenda, plný elánu a energie, bojovnosti a rychlosti chtěl strašně moc, ale v mnoha šancích do kterých se dostal, nebo které si vypracoval bohužel chyběla třešnička na dortu a to pověstné koše, bohužel při zakončení bylo vidět že nemá natrénováno. Ostatní tři Matyáš Mertl, Linda Zákrzecká a Jirka Komůrka , nechali na palubovce duši a já se jen těším až se víc herně zapracují jak budou rozhodovat utkání v jejich budoucí kategorii U11. Byli všichni neskutečně snaživý a bojovní.

Celkově turnaj tedy splnil to co by měl, ale hlavně ukázal, že od posledních zápasů jdou hráči stále výš a výš.

Děkuji všem rodičům za podporu a v rámci sezony, která se již chýlí ke konci Vás budu informovat jak budeme trénovat v měsíci červnu.