Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici

Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici

22.04.2023 | Zápasy
V sobotu jsme odehráli poslední dvě utkání Středomoravského přeboru U12 na domácí půdě. Mohelnice, jediný soupeř, kterého jsme porazili v první polovině soutěže na jeho domácí půdě.

V rámci našich posledních výkonů s Lipníkem a s Javorníkem se dalo usuzovat, že při podobném výkonu je Mohelnice týmem, který se dá porazit i v, nebo právě v domácím prostředí. Bohužel po středečním zápase byla lehce zdravotně indisponovaná Tina Kačor , kterou jsme šetřili právě na sobotu.To že je minižákovský basketbal naprosto nepředvídatelný jsme si dokázali právě s tímto soupeřem.

Naše první pětka na soupeře vlítla velice odhodlaně a zaskočila ho jasnou převahou, která se odrazila i ve skore 19:4, opět jsme trošku haprovali v zakončování jasných šancí, protože jinak by muselo na ukazateli svítit alespoň 30:4. Bohužel druhá pětka v úspěšnosti byla ještě o něco horší a bylo znát, že soupeř ucítil šanci a začal se vracet do zápasu. Proto jsme ve třetí periodě nenechali na place Honzu Žilinčára , který dokáže již lehce tvořit hru s očekáváním, že stávající hráči na hřišti si s hrou musí poradit. Opět jsme se bohužel překvapili, jak jeden hráč dokáže ovlivnit ostatní a třetí čtvrtina byla fiasko a soupeř byl v zápase. Poslední čtvrtina začala v náš neprospěch 39:41 a až do páté minuty jsme hráli přetahovanou o jeden až dva koše. Od páté minuty už bylo na hřišti jen jedno družstvo a poslední tři minuty jsme vyhráli 14:4, tím vlastně i celý zápas.

Podle slov hráčů soupeře nepřijela Mohelnice do Jeseníku prohrát a vše nám chtěla vrátit ve druhém zápase. Trenér soupeře překopal pětky a třicet minut se hrál hodně vyrovnaný basketbal. Poslední čtvrtina už byla opět v naší režii a když se ve čtvrté minutě vyfauloval hráč Rozsíval nebylo o našem vítězství pochyb.

Co dodat na závěr ........ takový je prostě minižákovský basketbal, z mého pohledu naše družstvo bylo mnohem kompaktnější a technicky i basketbalově jsme převyšovali svého soupeře, bohužel za mě měl být výsledek jasně výraznější, aby nikdo nemohl hovořit o náhodě, nebo zvýhodněném domácím prostředí. Z mého pohledu nejvýraznější osobností na hřišti byla Terezka Paluchová s 20 body a Honza Žilinčár s 18 body, na Tině Kačor byl znát tréninkový deficit, ale bez ní bychom neuspěli, dala 21 bodů. Veliký vzestup, hlavně v útočné fázi má Oliver Vítek s 16 body. Skvělou hrou se opět prezentovala Jana Sikorová s 15 body. Kryštof Mandát dal krásných 10 bodů s dobrou rozehrávkou a  doskokem. Trošku za očekáváním zůstal Matyáš Hapal se 4 body. 6 bodů měl Matěj Petřkovský na kterém bylo znát že míň trénoval, stejně jako Ellie Zákrzecká také 6 bodů, která ale skvěle bránila hvězdu soupeře Rozsívala. 4 body zaznamenal i Fanda Švenda, nejmladší hráč našeho týmu s obrovskou energií. Po 2 bodech měli Pepa Síkora  a Nikolas Joanidis a 1 bod si připsala Nela Komůrková.

Střelci souhrnně:

 • T. Kačor - 21b.
 • T.Paluchová - 20b.
 • J.Žilinčár - 18b.
 • O.Vítek - 16b.
 • J.Sikorová - 15b.
 • K.Mandát - 10b.
 • M.Petřkovský - 6b.
 • E.Zakrzecká - 6b.
 • M.Hapal - 4b.
 • F.Švenda - 4b.
 • J.Sikora a N.Joanidis po 2b.
 • N.Komůrková - 1b.
Výsledky zápasů
U12 Mix 2022/2023
U12 Mix 2022/2023
Domácí
59
BK Mohelnice
BK Mohelnice
Hosté
50
Start: 22.04.2023 10:00 | Kategorie: mladší minižáci U12 | Soutěž: Středomoravský přebor
U12 Mix 2022/2023
U12 Mix 2022/2023
Domácí
66
BK Mohelnice
BK Mohelnice
Hosté
52
Start: 22.04.2023 11:45 | Kategorie: mladší minižáci U12 | Soutěž: Středomoravský přebor
Fotografie
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici
Naši partneři