Zápas Středomoravského přeboru U12 proti Mohelnici

22.04.2023 | Zápasy
V sobotu jsme odehráli poslední dvě utkání Středomoravského přeboru U12 na domácí půdě. Mohelnice, jediný soupeř, kterého jsme porazili v první polovině soutěže na jeho domácí půdě.

V rámci našich posledních výkonů s Lipníkem a s Javorníkem se dalo usuzovat, že při podobném výkonu je Mohelnice týmem, který se dá porazit i v, nebo právě v domácím prostředí. Bohužel po středečním zápase byla lehce zdravotně indisponovaná Tina Kačor , kterou jsme šetřili právě na sobotu.To že je minižákovský basketbal naprosto nepředvídatelný jsme si dokázali právě s tímto soupeřem.

Naše první pětka na soupeře vlítla velice odhodlaně a zaskočila ho jasnou převahou, která se odrazila i ve skore 19:4, opět jsme trošku haprovali v zakončování jasných šancí, protože jinak by muselo na ukazateli svítit alespoň 30:4. Bohužel druhá pětka v úspěšnosti byla ještě o něco horší a bylo znát, že soupeř ucítil šanci a začal se vracet do zápasu. Proto jsme ve třetí periodě nenechali na place Honzu Žilinčára , který dokáže již lehce tvořit hru s očekáváním, že stávající hráči na hřišti si s hrou musí poradit. Opět jsme se bohužel překvapili, jak jeden hráč dokáže ovlivnit ostatní a třetí čtvrtina byla fiasko a soupeř byl v zápase. Poslední čtvrtina začala v náš neprospěch 39:41 a až do páté minuty jsme hráli přetahovanou o jeden až dva koše. Od páté minuty už bylo na hřišti jen jedno družstvo a poslední tři minuty jsme vyhráli 14:4, tím vlastně i celý zápas.

Podle slov hráčů soupeře nepřijela Mohelnice do Jeseníku prohrát a vše nám chtěla vrátit ve druhém zápase. Trenér soupeře překopal pětky a třicet minut se hrál hodně vyrovnaný basketbal. Poslední čtvrtina už byla opět v naší režii a když se ve čtvrté minutě vyfauloval hráč Rozsíval nebylo o našem vítězství pochyb.

Co dodat na závěr ........ takový je prostě minižákovský basketbal, z mého pohledu naše družstvo bylo mnohem kompaktnější a technicky i basketbalově jsme převyšovali svého soupeře, bohužel za mě měl být výsledek jasně výraznější, aby nikdo nemohl hovořit o náhodě, nebo zvýhodněném domácím prostředí. Z mého pohledu nejvýraznější osobností na hřišti byla Terezka Paluchová s 20 body a Honza Žilinčár s 18 body, na Tině Kačor byl znát tréninkový deficit, ale bez ní bychom neuspěli, dala 21 bodů. Veliký vzestup, hlavně v útočné fázi má Oliver Vítek s 16 body. Skvělou hrou se opět prezentovala Jana Sikorová s 15 body. Kryštof Mandát dal krásných 10 bodů s dobrou rozehrávkou a  doskokem. Trošku za očekáváním zůstal Matyáš Hapal se 4 body. 6 bodů měl Matěj Petřkovský na kterém bylo znát že míň trénoval, stejně jako Ellie Zákrzecká také 6 bodů, která ale skvěle bránila hvězdu soupeře Rozsívala. 4 body zaznamenal i Fanda Švenda, nejmladší hráč našeho týmu s obrovskou energií. Po 2 bodech měli Pepa Síkora  a Nikolas Joanidis a 1 bod si připsala Nela Komůrková.